Kompletná zmena a nový dizajn cenníka a ponuky Pre najväčší slovenský job portál

Profesia.sk – najväčší slovenský portál s ponukami voľných pracovných miest, ktorý svojím klientom ponúka širokú škálu platených služieb online a offline, sa rozhodol po 15 rokoch zásadne zmeniť svoj cenník a ponuku.


Profesia.sk sa obrátila na Pricewise s požiadavkou o radu a podporu v tomto procese, ako aj so zadaním vytvoriť nový, atraktívnejší a efektívnejší cenník a ponuku svojich služieb.

Výsledky:

10%

Nárast tržieb – všetko čistý zisk

0

Stratených dôležitých klientov

Pricewise

Súčasťou ALL-STAR Tímu Profesia.sk

Aj napriek zásadným zmenám v legislatíve zákonníka práce na konci roku 2012, nový dizajn cenníka a ponuky priniesol pozitívne ohlasy. Okrem hŕstky stratených klientov bol dosiahnutý 10 % nárast tržieb počas prvého roku od ich zavedenia.

Profesia.sk považuje tento projekt od Pricewise za veľký krok vpred vo svojej 18-ročnej histórii. Práve kvôli tomuto dôvodu bola spoločnosť Pricewise menovaná do takzvaného ALL-STAR tímu Profesia.sk

VYSOKO ZISKOVÁ ZMENA CENY A PONUKY

Dalibor Jakuš,
Business Development Director, Profesia.sk

„Spolupráca s Pricewise nám dozaista priniesla nový pohľad a alternatívne názory na náš biznis model a ponuku služieb. Na moje prekvapenie sme získali veľa relevantných dát a informácií o našich klientoch - napr. kto vlastne sú, ako využívajú naše služby, či ako sa správajú počas obchodného vyjednávania. Napriek tomu, že sme sa rozhodli kompletne upraviť našu ponuku a zaviedli dramatickú zmenu pre našich klientov, tí to akceptovali a my sme dosiahli výsledky, v ktoré sme optimisticky dúfali od začiatku. Spolupráca s Pricewise bola prvá spolupráca v histórii firmy, kedy nám externý poradca pomohol vylepšiť náš biznis.“

Ivana Molnárová,
Výkonná riaditeľka, Profesia.sk

„So spoluprácou s Pricewise sme spokojní, pretože vďaka nej sme schopní dosiahnuť finančné ciele, ktoré nám nastavil náš nový fínsky majiteľ. A to aj napriek tomu, že situácia v slovenskej ekonomike má ďaleko od “ružovej”. Výber spoločnosti Pricewise bolo správne rozhodnutie - ich profesionálne rady a schopnosti plánujeme využiť pri zavádzaní nových inovácií, ako napríklad náš nový vernostný program.“

CIEĽ PROJEKTU

Vylepšiť ponuku a štruktúru cien kľúčových služieb s cieľom zvýšiť celkové tržby a zisk bez veľkej straty klientov.

"Ocenenie Profesia All Star team bolo udelené pár spoločnostiam, ktoré mimoriadne prispeli k rozvoju biznisu Profesia.sk "

VÝZVY A PRACOVNÝ PRÍSTUP

Krok 1: Vytvoriť efektívne a atraktívne alternatívy štruktúry ceny

Kľúčová úvodná fáza zahŕňala identifikáciu relevantných segmentov klientov a nájdenia vhodnej techniky speňaženia ponúkanej služby. Zároveň bola vytvorená extenzívna segmentačná štúdia o využívaní služieb klientmi a doplnená o benchmarking dobrých biznis nápadov z celého sveta. Fázu zavŕšilo niekoľko kôl komplexných inovatívnych workshopov s tímom Profesia.sk. Výsledkom bol zoznam navrhovaných alternatív úpravy cenníka a ponuky pre všetky relevantné segmenty klientov.

Krok 2: Otestovať alternatívy cenníka a ponuky s klientami

Z dôvodu absencie druhej šance, nový cenník a ponuka museli fungovať hneď na prvý krát. Kvôli tomu museli byť pred zavedením do praxe otestované. Tento test bol vykonaný pomocou dômyselného dotazníka špecifického pre každý segment. Dotazník priniesol hodnotné odpovede vďaka inovatívnemu prezentovaniu ponúkaných alternatív a kladeniu nepriamych obchodných otázok na rozdiel od priamych. Výsledkom bol potenciálny dopyt ukazujúci víťaznú techniku spoplatnenia služieb pre každý segment.

Krok 3: Poskladať všetky detaily do jedného celku

Po rozhodnutí o základoch musela byť dotvorená detailná nová webová prezentácia - ponuka služieb a cenník. V ich tvorbe boli využité zabehnuté princípy „value-for-money“ komunikácie, ako aj efektívneho cenníka na webe. Predtým ako bola vytvorená finálna grafická podoba novej ponuky a cenníka, boli identifikovaní klienti s nezvyčajným nákupným správaním, pre ktorých boli pripravené špeciálne výnimky.

Krok 4: Nezabudnúť “v prvom rade” na ľudí a začať zľahka

Pred zverejnením novej ponuky a cenníka absolvovali predajcovia Profesia.sk vyjednávací tréning, na ktorom sa naučili postup, ako zvládnuť výhrady klientov. Spolu s novými, jednoduchšími a transparentnejšími pravidlami poskytovania zliav, sa začal test s približne 100 klientmi. Na základe výsledkov prebehla ešte finálna úprava testovaného návrhu, predajných pomôcok a pravidiel poskytovania zliav a nová ponuka a cenník sa stali skutočnosťou.

Máte záujem o efektívnejšie nastavenie Vašich súčasných, alebo nových produktov, či služieb? Kontaktujte nás office@pricewise.sk

Bratislavská pobočka

Ružová dolina 8, 821 09, Bratislava Slovenská Republika +421 905 937 773 office@pricewise.sk

Pražská pobočka

Na Perštýně 342/1, 110 00, Praha Česká Republika +420 731 618 725 office@pricewise.cz

DPO

Zodpovedná osoba Mgr. Alžbeta Krejčiová +421 915 916 331 alzbeta.krejciova@pricewise.sk